parallax background

Jak napisać skuteczne CV? 

Jak napisać skuteczne CV? 

Profesjonalne, czytelne i przede wszystkim skuteczne Curriculum Vitae podkreśli Twoje osiągnięcia i przyciągnie uwagę do najważniejszych sekcji. Takie CV bez wątpienia pozwoli Ci się wyróżnić pośród setek kandydatów, których CV wyglądają identycznie.  

 

Skuteczne CV powinno zawierać następujące sekcje: 

  • Dane kontaktowe  
  • Podsumowanie zawodowe  
  • Umiejętności 
  • Doświadczenie 
  • Wykształcenie 
  • Zainteresowania 
  • Klauzula CV 

Pamiętaj jednak, że uwaga rekrutera i tak skupi się na pierwszej stronie CV. Dlatego to właśnie tam zamieść najważniejsze informacje!

 

W życiorysie najważniejsza jest użyteczność. Krzykliwe kolory, grafiki i inne kreatywne elementy z pewnością nie są dobrym wyborem w przypadku aplikowania na większość stanowisk. Stwórz dla siebie profesjonalny, ale przede wszystkim elegancki i czytelny dokument. Ciekawie zaprezentowane osiągnięcia znajdują się w 1 na 10 CV. Zdecydowana większość kandydatów w ogóle nie dodaje tej sekcji do swojego opisu doświadczenia w CV. Zastanów się, co udało Ci się osiągnąć w pracy. Pomyśl o tym, co sprawia, że jesteś dumny z dotychczasowej kariery zawodowej. 

 

Podawaj konkretne przykłady w swoim CV np.: 

  • podaj informację, iloma osobami w zespole zarządzałeś, 
  • wskaż liczbę klientów, których pozyskałeś, 
  • napisz, ilu fanów zyskał prowadzony przez Ciebie fanpage.

Unikaj lania wody, nawet jeśli Twoje doświadczenia zawodowe nie są jeszcze zbyt bogate. Nie wypisuj w CV informacji zbędnych dla pracodawcy, ponieważ dla każdego stanowiska i do każdej oferty pracy CV należy napisać w inny sposób. Dlatego im lepiej odpowiesz na oczekiwania pracodawcy, tym większa szansa, że dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Napisz podsumowanie – to element mocno związany z punktem wyżej. Podsumowanie zawodowe pojawia się stosunkowo rzadko w aplikacjach. Jego umieszczenie może dać Ci przewagę nad kontrkandydatami. Zwróć uwagę, że każde curriculum vitae musi zawierać aktualną klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, ponieważ jej brak będzie skutkował niemożliwością wzięcia udziału w procesie rekrutacji —  pracodawca nie będzie miał prawa przetwarzać Twoich danych osobowych. 

 

Już wiesz, jak powinno wyglądać CV i co ma w sobie zawierać! Do dzieła!? 

Potrzebujesz pomocy przy budowaniu swojej marki własnej? Chcesz jasno wyróżnić się wśród innych kandydatów? Niezbędne jest Ci wsparcie w stworzeniu Twojego indywidualnego CV lub pomoc w wyznaczeniu swoich celów zawodowych? Nasz zespół chętnie Ci pomoże!

 

Partner indywidualny

 

Bibliografia 

craft-cv.com

interviewme.pl

livecareer.pl

 

 

 

 

 

Jak napisać skuteczne CV? 
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more