parallax background

Bądź miły ponad wszystko – Przewodnik złego managera cz.3

Przewodnik złego managera

Czyli jak być managerem z piekła rodem?

 

Bycie idealnym managerem to zadanie prawie niewykonalne? Po co utrudniać sobie życie? Spróbujmy być najlepsi w byciu złym managerem! W naszej serii zaprezentujemy cechy, które będą ci niezbędne w realizacji tego celu.

miły ponad wszystko

„Bądź miły ponad wszystko”

Zły manager musi akceptować narzucone odgórnie cele, nawet jeśli jego zespół aktualnie nie jest w stanie ich zrealizować. Złośliwi powiedzą, że nie ma odwagi lub nie wie, jak bronić swojego zespołu. Nie słuchaj ich.

Bądź przyjacielem każdego, to twój priorytet. Nigdy nie obrażaj kolegi mówiąc mu o czymś, co przeszkadza całej organizacji w rozwoju. Najważniejsze, aby nie stracić sprzymierzeńca w biurze.

Asertywność? W tym przypadku to pojęcie zbędne i nic nie znaczące. Bycie miłym ponad wszystko polega na wyzbyciu się tej cechy. Koniecznie zgadzaj się na wszystko, nawet jeśli jest Ci to nie na rękę.

Co miła ponad wszystko osoba robi kiedy usłyszy komplement? Zaprzecza! Deprecjonuje sama siebie i zniechęca tym do siebie ludzi. Nie powinieneś prezentować na forum swoich sukcesów i kwalifikacji w obawie, że ktoś mógłby się z tego powodu poczuć źle. Jak ktoś będzie chciał znać te informacje to zawsze może sobie sprawdzić na Linkedin albo w CV, nie musisz się tym dodatkowo chełpić w towarzystwie.

Obniżaj poczucie własnej wartości, pielęgnuj kompleksy i ustalaj swoje potrzeby na samym końcu. Wszyscy pracownicy mają rację i powinni oczekiwać od Ciebie, że im pomożesz.

Chcesz wskoczyć na jeszcze wyższy poziom wtajemniczenia w byciu miłym ponad wszystko? Poświęcaj się nawet wtedy, kiedy nikt od Ciebie tego nie oczekuje!

 

 

Bądź miły ponad wszystko – Przewodnik złego managera cz.3
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more