parallax background

Nowy sposób na motywowanie pracownika. Benefity dla właścicieli zwierząt

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta dobrze wpływają na człowieka i jego samopoczucie. Przebywanie w otoczeniu zwierząt m.in. działa kojąco na układ nerwowy i motywuje do ruchu. Dlatego coraz więcej pracodawców pozwala pracownikom zaprosić swojego kota lub psa do biura.

Benefity pracownicze zmieniały się na przełomie lat. Pracodawcy rozszerzają wybór benefitów pracowniczych o kolejne do wyboru. Jednymi z nich są benefity dla właścicieli zwierząt. Takie udogodnienia dostępne są w różnej formie zaczynając od możliwości przyprowadzenia pupila do miejsca pracy, a kończąc na sfinansowaniu lub dofinansowaniu jego leczenia.

Praca ze zwierzętami – łatwiejszy powrót po pandemii?

Wielu pracodawców stara się zachęcić i zmotywować swoich pracowników do powrotu do biura po pandemii. Jednym z nieoczywistych benefitów jest możliwość przychodzenia do biura ze zwierzętami. Takie rozwiązanie ma zapewnić przyjazną i nieco domową atmosferę w miejscu pracy, a także ułatwić pracownikom poradzenie sobie z nową rzeczywistością po około dwuletniej przerwie od pracy w biurze. Przyjazną atmosferę tworzy nie tylko obecność czworonogów. Przyczynia się do niej także komfort psychiczny właścicieli, który nie muszą martwić się jak ich zwierzak znosi, często wielogodzinną, samotność w domu.

Jak przygotować psa do obecności w pracy?

Przychodzenie do pracy z psem nie powinno być rozpoczęte z dnia na dzień. Należy znacznie wcześniej przygotować psa do wizyt w biurze. Nasz zwierzak powinien potrafić odnaleźć się w towarzystwie innych zwierząt. Musimy zdawać sobie sprawę, że hałas panujący w biurze może nie przypaść do gustu każdemu zwierzakowi. Powinniśmy przygotować mu legowisko w zacisznym miejscu, gdzie będzie mógł odpocząć od zgiełku. Można przynieść też jego ulubione zabawki, tak aby zwierzak czując zapach domu czuł się pewnie i bezpiecznie w nowym miejscu. Istotne jest również zapewnienie mu misek z wodą i jedzeniem i postawienie ich w miejscu, gdzie nie będą przeszkadzały innym pracownikom.

 

pies przy laptopie

 

Eventy dla właścicieli zwierząt

Kolejnym coraz częściej stosowanym benefitem pozapłacowym jest organizowanie różnego rodzaju eventów w biurze dotyczących zdrowia czy jedzenia zwierząt domowych. Podczas takich spotkań pracownicy mogą przyjść ze swoim pupilem i skorzystać z porad specjalistów np. weterynarzy czy behawiorystów.

 

Dofinansowanie opieki zdrowotnej zwierzaka

Pracodawcy wprowadzają także benefit pracowniczy w postaci dofinansowania do opieki zdrowotnej pupila pracownika. Właściciele czworonogów otrzymują dostęp do pakietów weterynaryjnych. Ten rodzaj benefitu jest bardzo dobrze odbierany przez miłośników zwierząt. Dzięki niemu mogą zadbać o swojego pupila po nieco niższej cenie niż w przypadku wizyt indywidualnych.

 

Jakie jeszcze benefity oferują pracodawcy?

Więcej na: https://exco.pl/jakie-benefity-pracownicze-wybrac/

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy sposób na motywowanie pracownika. Benefity dla właścicieli zwierząt
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more