W 2018 roku, zespół działu HR wraz z Zarządem spółki Exco A2A Polska podjął decyzję o powołaniu do życia nowego podmiotu, spółki córki -> Optim Human. Stało się tak, w odpowiedzi zarówno na potrzeby klientów Exco A2A Polska jak również rynku, który pokazał, że jednak spora część firm (w tym zagranicznych) boryka się z trudnościami personalnymi w swoich organizacjach. I tak, druga połowa 2018 roku przebiegła w atmosferze przygotowań, tworzenia strategii oraz biznesplanu, aby z początkiem 2019 roku rozpocząć oficjalnie działalność i pomagać zarówno mniejszym przedsiębiorcom jak i dużym korporacjom w rozwoju ich biznesów w obszarze personalnym.

Optim Human jest firmą specjalizującą się we wspieraniu biznesów w tworzeniu oraz poprawianiu funkcjonowania procesów HR w swoich organizacjach.  Głównym obszarem naszych działań jest prowadzenie procesów rekrutacyjnych (zarówno end to end, jak w wybranym przez klienta zakresie). Klienci poszukujący wsparcia mogą się do nas zgłosić niezależnie od sektora w jakim się specjalizują, ani poziomu stanowiska, na które konieczne jest przeprowadzenie procesu rekrutacji.  Dodatkowo, jeśli klient planuje rozszerzyć swoją działalność na inne kraje i poszukuje pracownika, który będzie otwarty na relokację – również mu w tym pomożemy.

Dlaczego nie ograniczamy się do konkretnej branży i nie specjalizujemy się w tej dziedzinie? To proste! -> profesjonalny Consultant, to przede wszystkim dobry słuchacz, który potrafi porozumieć się z drugim człowiekiem niezależnie od wykonywanego zawodu czy poziomu stanowiska, dlatego jeśli dany projekt jest dla nas ciekawy i jest możliwy do zrealizowania, to dlaczego nie podjąć wyzwania?

Zawsze pracujemy z naszymi klientami w oparciu o szczerość i uczciwość w działaniu – dlatego jeśli jest coś trudnego do zrobienia, dany projekt może trwać dłużej niż klient sobie założył, to mówimy o tym otwarcie i staramy się partnersko podejść do problemu i wspólnie szukać rozwiązań.

Poza wspomnianą powyżej rekrutacją, nie są nam obce inne procesy HRowe, z którymi borykają się firmy, a my chętnie im pomożemy. Nasi Consultanci mają również doświadczenie w tworzeniu chociażby procesów HRowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, jeśli chce się zachować w nim ład i porządek.

Zależy nam, aby Optim Human rozwijało się wraz z otaczającą nas rzeczywistością i potrzebami klientów, dlatego poszerzyliśmy naszą ofertę o pracę tymczasową (dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które nie mają w Polsce swoich oddziałów bądź po prostu potrzebują zatrudnić pracownika/pracowników na konkretny czas i chcą zdjąć z siebie obowiązek całej obsługi personalnej), a także wykonujemy projekty Consultingowe np. z obszaru audytu personalnego, planowania ścieżek rozwoju. 

NASZ ZESPÓŁ