parallax background

Pandemia – HR na prowadzeniu?

Pandemia – HR na prowadzeniu?

Trudności osobiste pracowników w pandemii

Chociaż rok 2020 przyniósł ogromną zmianę w sposobie działania przedsiębiorstw, spowodował również znaczne trudności osobiste dla pracowników na całym świecie. Pracownicy martwią się o swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich oraz o przystosowanie do pracy w domu, próbując wykonać swoją pracę mimo zmieniających się obostrzeń i restrykcji. Są spięci z powodu bezpieczeństwa swojej pracy oraz radzą sobie z szeregiem innych stresorów nieodłącznie związanych z życiem przez pandemię.

Oczywiście przywództwo też się martwi. Niepewność co do tego, co należy komunikować i jak należy to zrobić, komplikuje i tak żmudne zadanie kierowania działami i modelowania wartości firmy.

HR w czasach pandemii na pierwszej linii w firmie

Pośród całego tego chaosu firmy naturalnie zwracają się do działu HR. W wielu organizacjach to właśnie działy HR znajdowały się na pierwszej linii w czasach pandemii, ułatwiając pracownikom obsługę wymagań biznesowych, zarządzając problemami i pytaniami pracowników, wspierając ich i koncentrując się na dobrostanie psychicznym i emocjonalnym ludzi.

Na przykład dział HR firmy finansowej w USA natychmiast odesłał do domu z wynagrodzeniem swoich pracowników, którzy sami zidentyfikowali się jako osoby wysokiego ryzyka, a także osoby starsze i osoby zagrożone zdrowiem. Część firm refunduje koszt pracy z domu oraz przystosowuje mieszkania zgodnie z ergonomią pracy.

Niektórzy z pracodawców zapewniają dostęp do bezpłatnych specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym, oferują bezpłatne wsparcie w zakresie planowania finansowego oraz rozszerzają pakiety wsparcia w opiece nad dziećmi. A lista jest długa…

Bycie w centrum kryzysu związanego z pandemią to ogromna i poważna odpowiedzialność dla każdego działu HR. Pandemia przyniosła również zatrzymanie popędzanej dotychczas cyfryzacji, na rzecz pozostawienia na stanowisku pracownika. Może w kwestii KPI, to właśnie maszyny przerastają nas wielokrotnie, jednak kiedy w grę wchodzą ludzkie emocje oraz dbanie o dobrostan psychiczny, organizm żywy staje się niezastąpiony.

 

Potrzebujesz pomocy HR dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami! Znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie i Twoich pracowników.

Pandemia – HR na prowadzeniu?
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more