parallax background

Przywłaszczaj wyniki i osiągnięcia innych – Przewodnik złego managera cz.3

Przewodnik złego managera

Czyli jak być managerem z piekła rodem?

 

Bycie idealnym managerem to zadanie prawie niewykonalne? Po co utrudniać sobie życie? Spróbujmy być najlepsi w byciu złym managerem! W naszej serii zaprezentujemy cechy, które będą ci niezbędne w realizacji tego celu.

„Przywłaszczaj wyniki i osiągnięcia innych”

Zły manager musi w sposób ograniczony okazywać uznanie podwładnym – przecież oni wszyscy chcą zająć jego miejsce!

Jako lider powinieneś zbierać laury za pomysły i działania swojego zespołu, pozwalające firmie być na szczycie. Ktoś z podwładnych zakończył duży projekt? Fantastycznie! Musisz czym prędzej powiadomić o tym szefostwo i przedstawić to tak, żeby nie pozostawić wątpliwości, że to twoja zasługa. W końcu jako przełożony miałeś na to bezpośredni wpływ, nic nie mogłoby się zadziać bez twojego wsparcia. Wspaniale zarządzasz zespołem, więc każdy ich sukces jest twoim sukcesem. Musisz tylko pamiętać, żeby uniemożliwić swoim pracownikom jakikolwiek kontakt z szefostwem. Cały plan runie jeśli wyjdzie na jaw twoja manipulacja faktami. Jeśli chcesz piąć się na szczyt – bez oporów przywłaszczaj wyniki swojego zespołu!

Ale to nie wszystko. Podkreślaj niepowodzenia podwładnych: zły manager musi wyraźnie oddzielać sukcesy od porażek, aby zachować nieskazitelny wizerunek. Każde niepowodzenie projektu to ewidentnie wynik jawnej niesubordynacji pracownika. Przecież jeśli stosowałby się do twoich zasad – nie byłoby żadnych błędów. O tym fakcie oczywiście jak najszybciej również trzeba powiadomić szefostwo. Muszą mieć świadomość z jakim fatalnym zespołem musisz sobie na co dzień radzić. Aby pielęgnować swój nieskazitelny wizerunek – przywłaszczaj wyniki oraz nagłaśniaj porażki pracowników!

Stosując powyższe porady z pewnością staniesz na podium w zawodach o stanowisko „najgorszego managera wszech czasów”. Przede wszystkim trzeba się kierować zasadą „zero-skrupułów” i wyzbyć się wszelkich sentymentów do członków swojego zespołu. Powodzenia!

 

 

 

Jeśli jesteś ciekaw poprzednich porad z „Przewodnika złego managera”, do tej pory w naszej serii pojawiły się następujące wpisy:

 

Przywłaszczaj wyniki i osiągnięcia innych – Przewodnik złego managera cz.3
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more