parallax background

Zakładka Kariera na firmowej stronie www

Zakładka „Kariera”

Zakładka Kariera na firmowej stronie www to jeden z elementów, który najbardziej interesuje kandydatów. Potencjalnych pracowników może ona skutecznie zachęcić do aplikowania, jednak jeśli prowadzona jest niedbale i jest rzadko aktualizowana, to zapewne kandydat nie zostawi swojej aplikacji, szybko o niej zapomni i na pewno nie będzie chciał na nią wrócić. 

 

Dlaczego zakładka „kariera” jest tak ważna? 

Każdy, kto szuka pracy, chciałby dowiedzieć się więcej o pracodawcy na zachęcającej stronie poświęconej możliwościom rozwoju kariery zawodowej w danej firmie. Według badania  przeprowadzonego na rynku niemieckim „Candidate Experience 2020” więcej niż jeden na pięciu kandydatów (25,6 proc.) rozpoczyna poszukiwanie pracy od wizyty na niej. Pozostałe osoby korzystają w tym celu z witryn z ofertami pracy, Google, mediów społecznościowych czy platform z ocenami pracodawców. 

 

Jak powinna wyglądać zakładka „Kariera”?

  • powinna być wydzielona jako osobna zakładka na firmowej stronie www; 
  • powinna być odpowiedzią na potrzeby kandydata, czyli zawierać aktualne oferty, opisy stanowisk, możliwości rozwoju kariery, informacje na temat systemu wynagrodzeń; 
  • dobrze, jeśli posiada część poświęconą stażom i/lub praktykom; 
  • powinna być atrakcyjna dla kandydata – bogata w elementy audiowizualne: filmy, ciekawe zdjęcia; 
  • w miarę możliwości powinna być spójna z używanym systemem do rekrutacji – linkować do odpowiednich formularzy. 

 

Ważne! 

Bardzo ważne jest, aby były to same aktualne ogłoszenia. Przemieszanie ich z ofertami, które już wygasły robi wrażenie chaosu i jest zniechęcające dla kandydatów. 

 

Projektowanie strony kariery: to też ma znaczenie 

Przede wszystkim strony kariery nie powinna różnić się wizualnie od całej witryny internetowej firmy. Brak spójności to brak wiarygodności, a przecież strona kariery ma nam pomagać w budowaniu pozytywnego wizerunku pracodawcy. Nie pozwólmy zatem, aby działała w przeciwny sposób. 

 

Usability 

Przydatną funkcjonalnością jest możliwość filtrowania  –  według typu lub poziomu stanowiska, lokalizacji, czy też godzinowego wymiaru pracy, etc. Dzięki temu oszczędzamy czas talentów pozwalając im szybko sprawdzić czy i jakie mamy oferty odpowiadające ich poziomowi doświadczenia, specjalizacji czy dostępności czasowej. 

Posiadanie dobrej strony kariery powinno być w dzisiejszych czasach integralną częścią każdej strategii rekrutacyjnej! 

 

Bibliografia 

softgarden.com

erecruiter.pl

 

 

Zakładka Kariera na firmowej stronie www
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more