parallax background

Zewnętrzny employer branding – czym jest i co go wyróżnia?

Konkurencyjność na rynku pracy jest bardzo duża. Wiele firm poszukuje sprawdzonych specjalistów, ale żeby ich do siebie przekonać, potrzebne są różnorodne działania, które utwierdzą kandydata w przekonania – tak, w tym miejscu chcę pracować. Wyjaśnimy Ci, czym jest zewnętrzny employer branding, co go wyróżnia i dlaczego jest ważny.

Zewnętrzny employer branding – definicja

To grupa różnorodnych działań, która ma na celu budowanie marki pracodawcy. Oczywiście ten wizerunek ma się jawić jak najbardziej pozytywnie tak, aby zachęcić kandydatów do aplikowania i przyjmowania oferty pracy w pełni świadomie.

Zewnętrzny employer branding to w głównej mierze działania z zakresu PR, które mają wykreować wizerunek firmy jako świetnego pracodawcy, w szczególności jest to skierowane do różnorodnych specjalistów, którzy otrzymują liczne oferty.

Jakie działania podjąć w zewnętrznym employer brandingu?

W dużej mierze zależy to od prowadzonej działalności, niemniej jednak podczas poszukiwania “talentów” warto:

  • uczestniczyć w targach pracy i dniach kariery na dopasowanych do profilu Twojej firmy uczelniach,
  • publikować na różnych portalach przejrzyste oferty pracy – nie warto zatajać istotnych informacji, czy też prowadzić tzw. rekrutację ukrytą,
  • udostępnić na stronie internetowej widoczną i czytelną zakładkę “Kariera”,
  • działać w social mediach,
  • wykreować odpowiedni, dopasowany do Twoje firmy rodzaj ogłoszeń o pracę.

Dlaczego zewnętrzny employer branding jest istotny?

Dobre narzędzia zawsze nam pomogą, nie inaczej jest w tym przypadku. Employer branding może znacząco zwiększyć liczbę i jakość nadsyłanych aplikacji, a co za tym idzie będziesz mieć większe szanse na znalezienie odpowiedniego pracownika. Poza tym zwiększysz świadomość marki zarówno wśród kandydatów, jak i klientów. Oczywiście podniesiesz również poziom rekrutacji.

Niemniej jednak pamiętaj, aby nie przesadzać — warto być szczerym w budowaniu marki. Niekoniecznie dobrym wyborem będzie naśladowanie wszystkich trendów i podążanie za nim. Lepiej się wyróżnić w pozytywny, dopasowany do idei firmy sposób.

Zewnętrzny employer branding – czym jest i co go wyróżnia?
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more