parallax background

Wsparcie psychologiczne dla pracowników 

Wsparcie psychologiczne dla pracowników

Epidemia niewątpliwie odcisnęła ślad na polskich firmach. Warunki pracy, które narzuciła pandemia Covid-19, nasiliły stres i niepewność wśród pracowników. W tym okresie Ci szczególnie narażeni częściej potrzebują wsparcia i pomocyW tych czasach wsparcie psychologiczne dla pracowników jest szczególnie pożądane.

Skąd te obawy? 

Zatrudnienie wielu osób stanęło pod znakiem zapytania, a niestety nie obyło się także bez licznych zwolnień. Problem nie dotyczy jedynie tych organizacji, których branża została bezpośrednio dotknięta kryzysem, ale to z pewnością również kłopot tych firm, które chcą wygenerować pewne oszczędności, ograniczając liczbę pracowników. 

Życie w cieniu koronawirusa to pasmo wielu obaw i niepewności. Z pewnością, nie każdy je odczuwa w takim samym stopniu. Trudno jednak znaleźć osobę, która czułaby się pewnie i spokojnie w kwestii swojej przyszłości zawodowej, zdrowia swojego czy bliskich.  

Praca zdalna, również ma tutaj znaczenie ponieważ.. pracownicy dosyć często mają wrażenie ciągłego przebywania w pracy. Umiejętność godzenia życia osobistego z życiem zawodowym to jedno z ważnych zadań rozwojowych w okresie pandemii. 

Co na to pracodawcy? Czy powinno się obecnie wzbogacić benefity pracownicze o konsultacje z psychologiem bądź psychoterapeutą? 

Wiele wskazuje na to, że właśnie tego oczekują pracownicy! 

Profesjonalna pomoc psychologiczna dla pracowników jest niezwykle ważną formą wsparcia, jaką może oferować pracodawca. Szczególnie dotyczy to sytuacji, w których pracownik doświadcza kryzysu, silnego stresu, lub innych trudności, z którymi nie może poradzić sobie samodzielnie i jednocześnie osoby z jego otoczenia nie są w stanie mu pomóc. Problemy zawodowe czy osobiste oraz długotrwały stres mogą rzutować na motywację pracownika. 

Kluczowa w pomocy psychologicznej dla pracowników jest jej dostępność. Obecna sytuacja pokazała, jak wartościowa w sytuacji kryzysu może być pomoc zdalna, taka jak np. wideo konsultacja. Poradnie psychologiczne, poza tradycyjną pracą w gabinecie stacjonarnym, przenoszą swoje siedziby do sieci.  Dzięki temu pracownik może z każdego miejsca na ziemi i bez zbędnej zwłoki otrzymać profesjonalne wsparcie. 

Wsparcie psychologiczne dla pracowników podnosi świadomość zatrudnionej osoby na temat jej własnej kondycji psychicznej oraz pomaga o nią zadbać. 

Poradnie psychologiczne, poza tradycyjną pracą w gabinecie stacjonarnym, przenoszą swoje siedziby do sieci. 

Bibliografia
https://www.magazynrekruter.pl/wsparcie-psychologiczne-benefit-na-czasie/
https://www.testhr.pl/
https://hrpolska.pl/hr/czytelnia/czy-twoi-pracownicy-potrzebuja-psychologa.html 

 

 

 

Wsparcie psychologiczne dla pracowników 
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more